Vážení přátelé,
     dovolte, abych Vás přivítal na svém e-shopu s vínem. Zde naleznete všechna vína, která mám aktuálně v nabídce.


    Vína ve své nabídce vybírám na základě osobního poznání a osobních zkušeností, na základě shlédnutí vinohradů a výroby, pochopení celé vinařovy filosofie a v neposlední řadě na základě degustace, dle které každý rok vybírám vhodná vína do svého portfolia. Celý tento proces a postup nikdy neurychluji. Se spolupracujícím vinařstvím musím souznít, jinak to nefunguje. Víno do nabídky nikdy nevezmu jen na základě výhodných obchodních podmínek či přívětivé ceny. Za víny ve své nabídce si stojím a všechna si dám rád i já sám.

     Budu rád, když se zde něco nového dozvíte...a třeba si i nějaké víno z mé nabídky vyberete. A nezapomeňte - že život je příliš krátký na to, abychom pili špatná vína!
Michal Kadlec

MiKwine s.r.o.
www.mikwine.czMiKwine - nabídka vín

Kategorie


Novinky na MiKwine.cz

Marketing rakouského vína a představení ročníku 2020

Zajímavou akci uspořádalo AWMB (Austrian Wine Marketing Board) pro udržení povědomí a zvýšení zájmu o export rakouského vína. Na 170 expertům z řad obchodníků, sommeliérů a novinářů ve Spojeném království rozeslala na 150 vzorků vín ročníku 2020 od 50 vinařů. Každý odborník si vybral 12 vinařů po třech vzorcích. Následně obdržel 36 malých lahviček s víny a během degustace mohl přes on-line platformu diskutovat s vybranými vinařstvími. Jaké byly ohlasy si můžete přečíst ve zprávě.
Tuto akci chystá AWMB provést ještě v Polsku a v Ontariu.
Za mě fajn příklad jak neztratit kontakt se světem i v době, kdy téměř neexistují běžné formy setkávání, pro tyto účely stvořené.
Kompletní zprávu v originále si můžete přečíst zde.

RIESLING r.2019, Weingut Tagwerker

V protáhlé láhvi alsaského typu se šroubovým uzávěrem na Vás čeká světle zeleno-žluté víno s jiskrnými odlesky. Mimochodem, je velmi fajn si víno po nalití řádně prohlédnout, zatočit s ním ve skleničce a pozorovat jeho chování, vnímat barevné nuance. Krom toho, že víno je sluneční záře, kterou drží pohromadě voda, je i toto jedenou z důležitých součástí hodnocení vína. Odhalit tak můžete případné nečistoty, zákal či drobné perlení. Na vůni ovocně-květinového charakteru nejvíce připomíná kombinaci lipového květu se stopou broskve a lehounkým tónem medu. Nečekat ovšem sladkost! Vůni doprovází též svěží sadové ovoce a minerální štych. Na chuti nejvíce osloví svěžest, pikantnost, říznost kyselinky a lehká kořenitost. To vše v charakteru, který odpovídá vůni - tedy broskve, zelené jablíčko a tóny citrusového ovoce. Středně dlouhý závěr chutě se ponese v lehce grepovém tónu.

Celý příspěvek na www.mikwine.cz/news/riesling-r-2019-weingut-tagwerker-spolecnik-na-dlouhe-piti/

BLAUBURGER r.2015, Weingut Tagwerker

  Blauburger od Tagwerkerů z Herrnbaumgartenu v ročníku 2015 je krásný a charakteristický zástupce této odrůdy. Burgundská láhev s jednoduchou vinětou, opatřená šroubovým uzávěrem. Víno bylo lahvováno v roce 2016 a šroubový uzávěr je indikací, že již netřeba dále archivovat. Příjemné tudíž zjištění, že po šesti letech je víno stále v perfektní kondici, ideálně připraveno k pití. Rubínová barva s cihlovými odlesky a krásnou viskozitou na stěně sklenice. Na vůni ovocného charakteru, nejvíce připomínající hrst čerstvě nasbíraného lesního ovoce, do které jste ještě přihodili pár ostružin navíc. Na chuti čisté, lehčí, v harmonii s vůní a ještě navíc obohaceno o příjemně pikantní višňový tón a dotaženo jemnou kořenitostí. Rozeznatelná kyselinka se stará o to, aby víno nepůsobilo utahaným dojmem.

Celý příspěvek na www.mikwine.cz/news/novinka-v-sortimentu-blauburger-r-2015-weingut-tagwerker/

ST. LAURENT r.2018, Gut Kellerstöckl

  St. Laurent z vinařství Gut Kellerstöckl z malé vinařské vesničky Ketzelsdorf, který máme v nabídce, je aktuálně ročníku 2018. Vinice se nachází na vápencovém podloží, kryté černozemí, což propůjčuje finálnímu vínu požadovanou ovocnost. Každý druhé meziřadí je osázeno bylinkami, které pomáhá udržovat v zemi vlhkost. Ročník 2018 se sklízel začátkem října, po které následovala dvoutýdenní macerace na slupkách. Víno bylo vinifikováno v velkém sudu z dolnorakouského dubu a následně bylo stočeno do menších sudů, kde zrálo až do dubna následujícího roku.
Pokračování na
www.mikwine.cz/news/st-laurent-r-2018-gut-kellerstockl/

RYZLINK VLAŠSKÝ r.2019, POZDNÍ SBĚR, Kamil Prokeš vinařství 

  Jeden z celkově tří "vlašáků" od Kamila Prokeše, kterým se podařilo probojovat několika koly hodnocení až do aktuálního Salónu vín 2021 mezi sto nejlepších vín ČR! Ryzlink vlašský, pozdní sběr, r.2019 suché. Jeho úspěch již lehce předznamenala velká zlatá medaile z hodnocení Velkopavlovické podoblasti, což je jedno ze základních kol, kterým musejí všechna vína projít.
Pokračování na
www.mikwine.cz/news/ryzlink-vlassky-r-2019-pozdni-sber-kamil-prokes-vinarstvi/


FRANKOVKA 2017 VOC MODRÉ HORY od Víno J.Stávek

  Honza Stávek je specialistou na Frankovku a můžete se u něj setkat s mnoha variacemi na tuto odrůdu - od bílé (!), přes rosé až po několik variant a ročníků červeného. Osobně mám rád, když se vinař v něčem shlédne a snaží se to dotáhnout k dokonalosti. Už Tomáš Baťa kdysi říkal: "Dělejte tu sebenepatrnější věc, ale dělejte ji nejlépe na světě. A svět si vyšlape cestičku k Vašim dveřím."