Novinky

Mnoho lásky nebo žádná láska je častou příčinou duševní krize. A přesně to samé platí i o víně. Jenže najít tu správnou míru může být někdy velmi těžké. Co je pro jednoho akorát, pro druhého je už příliš. Nebo málo. A přesto to lze možná definovat. U obého. Ale to prozradím až v závěru příspěvku.

Říká se, že pocity, které vzniknou po dvou sklenkách vína, je dobré utopit ve třech dalších. No, nevím. Ale pokud vás víno nutí po dvou doušcích ke třetímu a čtvtému, protože pořád objevujete a nalézáte, pak je to naprosto v pořádku! A jedním z takových příkladů je Grüner Vetliner Weinviertel DAC r. 2021 z Weingut Pfaffl z...

Tentokrát trochu nevinařsky: kdybyste měli cestu do našeho někdejšího hlavního města Vídně, nebo vlastně navštívili jakoukoliv kavárnu v Rakousku, tak ať víte, co si objednat ;)

Carnuntum je rozsáhlé území v Rakousku s velkým množstvím archeologických důkazů o starořímské kultuře a jeho název pochází od římského vojenského zařízení a správního města města, které se kolem něj rozrostlo. Je to ovšem také i vinařská podoblast rakouské oblasti Niederösterreich s 832 hektary vinic, které se rozkládají na východ od Vídně až k...

Po příjemné procházce v zimním a mrazivém období se jistě budete těšit a nepochybně si i zasloužíte kvalitní zahřátí. Nejlepší je samozřejmě to od ženy/muže Vašeho srdce 🙂 Ale chcete-li u toho i něco požít, zde je výborný a vyzkoušený recept na svařák, který vás zahřeje na těle i na duši.Přísady:
100g cukru (ještě lépe medu)
2 skořice...

Praví se, že jedna láhev červeného vína dokáže nahradit 10 semestrů studia filosofie 🧑‍🎓 Filosofické úvahy poté zřejmě pak směřují v závislosti na dalších okolnostech: společnosti, ročním období, příležitosti, společnosti, doprovodné krmi, ale taktéž na kvalitě vína 🍷

I když pobyt v zahraničí lehce uspal MiKwine stránky i e-shop, rozhodně nezahálím. Ostatně poznávání vína je učení i radost na celý život! A co jiného tedy poznávat než vína regionální, u nás obtížně sehnatelná.

Vážení přátelé, milovnice a milovníci vína, děkuji vám za přízeň v tomto roce.
Zřejmě jste si všimli, že poslední dobou probíhá drobné odmlčení. Důvodem je delší pobyt v zahraničí, spojený s učením, prací a sběrem nových zkušeností. E-shop MiKwine.cz je v omezeném provozu a degustace jsou pozastavené. Vše je ovšem pouze dočasné.
Těším se na vás...