Novinky

Bůh prý stvořil víno, aby každý poznal, jaké to je být krásný, umět zpívat a mít každého rád 👍😄

Ale jsem přesvědčen, že pro tento účel stvořil i odrůdu Welschriesling, nebo-li u nás známou jako Ryzlink vlašský. Jedná se o velmi starou odrůdu, u které není jasný původ. S Ryzlinkem rýnským nemá, krom prvního slova v názvu, nic společného....

Alte Reben v překladu znamená stará réva. A pokud chcete poznat, co umí Veltlín zelený z téměř 40 leté vinice, stojí za to ochutnat Grüner Veltliner Alte Reben r.2023 z vinařství Gut Kellerstöckl - Familie Schuckert.

Kořeny této vinné révy dosahují až několikametrové hloubky, kde si bere výživu z vrstev, kam se kořeny běžných výsadeb révy vinné...

Láhev vína je pro dva lidi ideální...tedy, pokud jeden z nich nepije! 😀 A to bezezbytku platí i o jedné ročníkové novince v našem e-shopu - Muskatelleru, neboli Muškátu z Weingut Tagwerker!

Ročník 2023 si začíná nacházet cestu do našich vinoték, lednic a sklepů.Alespoň co se rakouského Weinviertelu týká. Tamní svěží vína jsou již mnohde hotova a cestě k našim chuťovým pohárkům tak nic nebrání.

Hodnocení SViS Wine - tradiční soutěže, kterou každý rok pořádají studenti 3.ročníku Střední Vinařské Školy ve Valticích.

Vína na soutěž pocházejí nejen od současných i minulých studentů, kteří již nyní pracují v různých nebo vlastních vinařstvích, ale i od přátel školy. Celkem se sešlo na 460 vín ze 100 vinařství.

Velmi fajn hodnocení s dobrou...