MiKwine s.r.o. - Michal Kadlec

     S vínem jsem si zahrával již delší dobu, do které ovšem nepočítám konzumaci tohoto nápoje na tanečních zábavách za účelem rádoby kulturnějšího navození "patřičné nálady" (neb na zdroji alkoholu záleželo). Intenzivnější seznamování a objevování se datuje k roku 2013 získáním Prvního stupně studijního programu Sommelier. Od té doby to začalo být vážné. Zatím největší zlom přišel v roce 2015, kdy jsem získal "Osvědčení o úspěšném absolvování výběru specializovaných expertů posuzovatelů pro senzorickou analýzu vín podle ČSN ISO 8586-2". Pod tímto krkolomným názvem se skrývají oficiální zkoušky, které opravňují účastnit se jako hodnotitel hodnocení vín na nejrůznějších soutěžích (Salon vín ČR, Král vín, Vinum Juvenale, 30 vín Modrých hor apod.). Složením těchto zkoušek jsem fenoménu zvanému víno propadl již úplně.


    V roce 2014 jsem se poprvé účastnil sommelierské soutěže Bohemia Sekt Trophée. Od té doby jsem absolvoval několik těchto soutěží vč. slovenského Majstrovstvá somelierov Slovenska. Poznávání nových lidí a získávání důležitých zkušeností jsou velkou přidanou hodnotou těchto akcí.


      V roce 2015 jsem se začal intenzivněji zajímat o rakouská vína, neb nám jsou blízko a Rakousko jako země patří mezi mé oblíbené již delší dobu. V tom roce jsem navázal i první spolupráci s rakouským vinařstvím Tagwerker. Od té doby, kdykoliv mi to čas dovolí, mizím za hranice, abych objevoval další vína, kulturu s ním spojenou a lidi, kteří se za tímto fenoménem skrývají. Mnohdy se jedná o hluboké a fascinující příběhy, nepostižené devastujícím obdobím komunismu.


       V roce 2018 jsem založil společnost MiKwine s.r.o. právě pro obchod s vínem. 

      Jak již píšu na úvodní straně: všechna vína ve své nabídce vybírám na základě osobního poznání a osobních zkušeností, na základě shlédnutí vinohradů a výroby, pochopení celé vinařovy filosofie a v neposlední řadě na základě degustace, dle které vyberu vhodná vína do svého portfolia. Celý tento proces a postup nikdy neurychluji. Se spolupracujícím vinařstvím musím souznít, jinak to nefunguje. Víno do nabídky nikdy nevezmu jen na základě výhodných obchodních podmínek či nízké ceny. Za víny ve své nabídce si stojím a všechna si dám rád i já sám. Život je totiž příliš krátký na to, abychom pili špatná vína! 

Tak na zdraví a Prost!

ODKAZY
HostinecUVlachu.cz - restaurace založena v roce 1902, kde mj. lze nakoupit osobně všechna vína z nabídky

VinaZMoravyVinaZCech.cz - obsáhlý informační portál o tuzemských vínech

AustrianWine.com - oficiální portál pro marketing rakouských vín Österreich Wein Marketing GmbH.