Vážení přátelé,
     dovolte, abych Vás přivítal na svém e-shopu s vínem. Zde naleznete všechna vína, která mám aktuálně v nabídce.


    Vína ve své nabídce vybírám na základě osobního poznání a osobních zkušeností, na základě shlédnutí vinohradů a výroby, pochopení celé vinařovy filosofie a v neposlední řadě na základě degustace, dle které každý rok vybírám vhodná vína do svého portfolia. Celý tento proces a postup nikdy neurychluji. Se spolupracujícím vinařstvím musím souznít, jinak to nefunguje. Víno do nabídky nikdy nevezmu jen na základě výhodných obchodních podmínek či přívětivé ceny. Za víny ve své nabídce si stojím a všechna si dám rád i já sám.

     Budu rád, když se zde něco nového dozvíte...a třeba si i nějaké víno z mé nabídky vyberete. A nezapomeňte - že život je příliš krátký na to, abychom pili špatná vína!
Michal Kadlec

MiKwine s.r.o.
www.mikwine.czMiKwine - nabídka vín


Novinky na MiKwine.cz

BLAUBURGER r.2015, Weigut Tagwerker

  Blauburger od Tagwerkerů z Herrnbaumgartenu v ročníku 2015 je krásný a charakteristický zástupce této odrůdy. Burgundská láhev s jednoduchou vinětou, opatřená šroubovým uzávěrem. Víno bylo lahvováno v roce 2016 a šroubový uzávěr je indikací, že již netřeba dále archivovat. Příjemné tudíž zjištění, že po šesti letech je víno stále v perfektní kondici, ideálně připraveno k pití. Rubínová barva s cihlovými odlesky a krásnou viskozitou na stěně sklenice. Na vůni ovocného charakteru, nejvíce připomínající hrst čerstvě nasbíraného lesního ovoce, do které jste ještě přihodili pár ostružin navíc. Na chuti čisté, lehčí, v harmonii s vůní a ještě navíc obohaceno o příjemně pikantní višňový tón a dotaženo jemnou kořenitostí. Rozeznatelná kyselinka se stará o to, aby víno nepůsobilo utahaným dojmem.

Celý příspěvek na https://www.mikwine.cz/news/novinka-v-sortimentu-blauburger-r-2015-weingut-tagwerker/

ST. LAURENT r.2018, Gut Kellerstöckl

  St. Laurent z vinařství Gut Kellerstöckl z malé vinařské vesničky Ketzelsdorf, který máme v nabídce, je aktuálně ročníku 2018. Vinice se nachází na vápencovém podloží, kryté černozemí, což propůjčuje finálnímu vínu požadovanou ovocnost. Každý druhé meziřadí je osázeno bylinkami, které pomáhá udržovat v zemi vlhkost. Ročník 2018 se sklízel začátkem října, po které následovala dvoutýdenní macerace na slupkách. Víno bylo vinifikováno v velkém sudu z dolnorakouského dubu a následně bylo stočeno do menších sudů, kde zrálo až do dubna následujícího roku.
Pokračování na
www.mikwine.cz/news/st-laurent-r-2018-gut-kellerstockl/

JAKÝ BUDE ROČNÍK 2020 V RAKOUSKÝCH VÍNECH?

    AWMB jako každý rok shrnula ročník 2020 a jeho odraz ve víně. Dle agentury, která zastřešuje rakouské vinařství, se můžeme těšit na svěží bílá vína, jemná a vyvážená červená vína a taktéž i nějaké sladké rarity.
Pokračování na www.mikwine.cz/news/jaky-bude-rocnik-2020-v-rakouskych-vinech/

RYZLINK VLAŠSKÝ r.2019, POZDNÍ SBĚR, Kamil Prokeš vinařství 

  Jeden z celkově tří "vlašáků" od Kamila Prokeše, kterým se podařilo probojovat několika koly hodnocení až do aktuálního Salónu vín 2021 mezi sto nejlepších vín ČR! Ryzlink vlašský, pozdní sběr, r.2019 suché. Jeho úspěch již lehce předznamenala velká zlatá medaile z hodnocení Velkopavlovické podoblasti, což je jedno ze základních kol, kterým musejí všechna vína projít.
Pokračování na
www.mikwine.cz/news/ryzlink-vlassky-r-2019-pozdni-sber-kamil-prokes-vinarstvi/


FRANKOVKA 2017 VOC MODRÉ HORY od Víno J.Stávek

  Honza Stávek je specialistou na Frankovku a můžete se u něj setkat s mnoha variacemi na tuto odrůdu - od bílé (!), přes rosé až po několik variant a ročníků červeného. Osobně mám rád, když se vinař v něčem shlédne a snaží se to dotáhnout k dokonalosti. Už Tomáš Baťa kdysi říkal: "Dělejte tu sebenepatrnější věc, ale dělejte ji nejlépe na světě. A svět si vyšlape cestičku k Vašim dveřím."

VÍNA ZE ZLATÉHO A STŘÍBRNÉHO SALONU VÍN 2021 V NAŠÍ NABÍDCE

   Z celkově přihlášených 2541 vín ze 193 vinařských firem bylo v několikakolových degustacích a hodnocených vybráno tradičních 100 nejlepších vín, která budou tvořit letošní SALON 2021. Nebudeme zde vypisovat všechna vína (ostatně ta si můžete stáhnout na tomto odkazu (a kompletní tiskovou zprávu k soutěží pak zde).
    Pro nás je důležité, že dvě vína z naší nabídky uspěla a probojovala se mezi zmíněných 100 nejlepších vín! A obě vína pocházejí z vinařství Kamila Prokeše z Velkých Němčic, kterého máme již pár let v nabídce.
Pokračování na
www.mikwine.cz/news/vina-ze-salonu-vin-2021-v-nasi-nabidce/

CHARDONNAY r.2018 PS, Vinařství u Vrbů

  Intenzivní, čistá, hlubší barva s jantarovými odlesky. Vůně čistá, charakteristická pro zrání v dubovém sudu, lehce nakouřená, ovšem natolik vyvážená, aby nezakryla tóny zralého tropického ovoce. V chuti čisté, šťavnaté, vyzrálé, ve velmi příjemné vyváženosti dřeva a ovocné složky se stopou pikantnosti a dlouhou, lehce minerální dochutí. Téměř žádný zbytkový cukr činí víno "obnaženým" a dává tak prostor vyniknout všem ostatním složkám.