WEISSBURGUNDER Exklusiv, r. 2022, suché (Weingut Hirtl)

Oceněné víno

Obsah 0,75l
Weingut Hirtl - Poysdorf, Rakousko

Hrozny pro toto víno zrají na jižně orientované vinici Kirchberg (severní část Poysdorfu po levé straně při cestě do ČR), kterou tvoří lehká sprašová půda. Ta má svůj nezanedbatelný vliv na výsledný elegantní a ovocný projev Weißburgunderu (mezinárodně Pinot blanc, nebo-li u nás známé jako Rulandské bílé).

Po redukci na vinici a následné sklizni při optimální cukernatosti zraje víno v nerezových tancích po dobu šesti měsíců na jemných kvasničních kalech.

Víno je světlé, slámově žluté barvy s velmi příjemnou viskozitou na vnitřních stěnách sklenice. K rozvinutí vůně je zapotřebí dát trochu prostoru a času. Za to vás pak odmění aroma zralého sadového ovce s pozadím ananasu, maracuje či žlutého melounu. Na chuti, která si velmi příjemně notuje s vůní, budete cítit krémovost a hutnost, zároveň se svěžest s příjemně vyváženou kyselinkou, která dodá vínu potřebnou šťavnatost. A právě ta Vás bude nenápadně ponoukat k dalšímu doušku. Je to styl vína, který budete chtít s každým dalším napitím objevovat a zároveň si jej budete užívat. Ale nebudete chtít se z něj opít, protože to by byla škoda.


209,00 Kč