WEINGUT HIRTL NOVĚ V NAŠÍ NABÍDCE!

13.05.2023

      Je nesmírně zajímavé číst nebo poslouchat příběhy, strasti, útrapy, ale i pak následné radosti a úspěchy rodinných firem, které jsou předávány z generace na generaci.

     Na jednu stranu je na co navazovat, na stranu druhou je to i obrovský závazek. Proto jednou z nedozírných škod napáchaných komunismem bylo i zpřetrhání rodinných vazeb, zabavení pracně budovaného majetku a zasetí nenávisti mnohdy i mezi rodinné příslušníky.

     Navázat na to a opravit tyto následky bude mravenčí práce po generace náročná a dlouhá

     Spousta rakouských vinařství jsou rodinnými podniky, předávanými právě z pokolení na pokolení. A jedním z nich je i Weingut Hirtl, které sídlí Poysdorfu, ve vinařské oblasti Weinviertel.

     Současní vlastníci Martin a Andrea Hirtlovi jsou již několikátou generací v rodině, která se výrobou vína a vinohradnictvím zabývá už téměř 300 let. První písemné zmínky se totiž datují k roku 1729!

       Tímto delším úvodem mi dovolte, abych vám představil právě toto vinařství jako nové v naší nabídce!

     S víny rodiny Hirtlovy a paní Andreou jsme se seznámili před časem na akci ve vídeňském Hofburgu. Kromě jejich krásné historie nás zaujaly jejich variace na tamní "národní" odrůdu - Veltlín zelený. Ten dělají v několika podobách, kvalitativních stupních a v nabídce mají i několik ročníků, což je úžasné! Hirtlovi obhospodařují na 20 hektarů vinic právě v okolí Poysdorfu a na třetině jejich vinohradů je vysazen právě již zmíněný Veltlín. Samozřejmě dělají i více odrůd a my jsme do naší nabídky pro začátek zvolili spíše průřez tím pro nás nejzajímavějším z jejich sortimentu s tím, že se nabídka bude časem rozšiřovat.

     Jejich vína Vám zde postupně přestavíme, stejně tak brzy čekejte pozvánku na degustaci všech nových vín v naší nabídce.

     Pokud si je ale chcete už nyní zakoupit a užít si je v pohodlí domova s přáteli, rodinou či je někomu věnovat, jsou v našem e-shopu k dostání zde za ceny jako ve vinařství

     Vyzkoušejte a...Prosit (v Rakousku "Na zdraví")! 

MiK, 13.5.2023