RULANDSKÉ ŠEDÉ r.2021 pozdní sběr od Kamila Prokeše

09.06.2022

Bůh stvořil víno, aby každý poznal, jaké to je být krásný, umět zpívat a mít každého rád 🙂

A určitě dopomohl i k této novince v sortimentu e-shopu MiKwine - příjemnému Rulandskému šedému nebo-li Pinot Gris v pozdním sběru ročníku 2021 od Kamil Prokeš vinařství!

Na první pohled vás zaujme vyšší, krásně zlato-žlutá barva. Poté zkusíte skleničkou jemně zakroužit a vaše pozornost se zaměří na stékání vína po vnitřní stěně sklenice zpět ke hladině. Co vám to bude připomínat? Mostní oblouky? Slzy? Každému dle fantasie. Ale ten pohled vás rozhodně naláká k přivonění.

Přiblížíte tedy nos k obsahu, zavřete oči a zkusíte maximálně vnímat aroma. Fantasie ve Vaší hlavě se rozehraje ještě více. Exotické ovoce? Trocha ovoce tuzemského, sadového? Košík plný různého ovoce zároveň s lehkým aroma medové plástve? Kombinace všeho? Může být! To jsou vůně, které vaši zvědavost ponouknou k ochutnání.

Dáte si doušek, dostatečně velký na to, aby vám zaplnil ústa vy jste jej mohli jazykem nasměrovat do všech zákoutí, a to hned několikrát. Abyste z něj vytěžili maximum. Oči stále zavřené a maximální soustřednost. A představivost k tomu. Hledáte spojení mezí vůní a chutí. Vnímáte exotické ovoce. Ale ne jeho extrémní sladkost, protože nastupuje kyselinka. Ta ovšem nepůsobí kysele, ale šťavnatě, což je super! Přesně tak by to totiž mělo být. Zároveň ovšem cítíte sladkost. To je v pořádku. Teď ale následuje dochuť. Kyselinka a cukry budou na všech chuťových pohárcích i po polknutí bojovat o nadvládu. Jedno bude chtít dominovat nad druhým a ten boj bude trvat dlouho.

Což je super, protože víno bude mít dlouhou dochuť. A ta vás na samotném konci lehounce ponoukne k tomu si ten boj ještě jednou zopakovat. A znovu. A užít si i všechny ty ostatní vjemy.

A právě tyto zážitky jsou na víně super! Rulandské šedé v r.2021 od Kamila Prokeše Vám přesně toto nabídne. Budete si užívat každé napití a s každým douškem budete do vína pronikat čím dál více. Bude Vás bavit jej objevovat. A nebudete se z něj chtít opít, protože pak se otupí smysly, které vám tento požitek dopřávají. A to nechcete 😉

V e-shopu k dostání zde.