Rakouský veletrh s vínem VieVinum 2022

24.05.2022

VieVinum 2022!

     Největší rakouský veletrh s vínem se po 4 letech vrátil! Od pátku 20. do pondělí 23.5. celkem 551 vinařů (+ 25 zahraničních) prezentovalo svoje vína v nádherných prostorách císařského paláce Hofburg v centru Vídně.

     Co k tomu napsat? V první řadě musím vyzdvihnout perfektní organizaci a maximální péči ze strany Österreich Wein Marketing. Příkladné, vstřícné a osobní a bez jakéhokoliv zádrhelu v průběhu všech tří dnů.

   Veletrh skýtal spoustu doprovodného programu z hlediska degustací jednotlivých podoblastí (Wagram, Thermenregion, Weinviertel, Wachau, Burgenland), konference a prezentace mladých vinařů, masterklass na téma rakouských sektů, tradiční slepá degustace a souboj rakouských vs. německých vín (letos těsně vyhrálo Rakousko) a dalších zajímavostí, které ani nešly stihnout.

   Nejdůležitějším bodem programu samozřejmě prezentace jednotlivých vinařů, rozdělených dle regionů do různých sálů. U spousty vinařství byli samotní majitelé a byla tak ideální možnost dozvědět se o prezentovaných vínech maximum a navazovat množství osobních kontaktů.

    Kultura vína je v Rakousku na vysoké úrovni. Dokazuje to jak úroveň prezentovaných vín, přístup vinařů, prostory, ve kterých se akce nacházela a v neposlední řadě i přístup ze strany pořádajících organizací. Je moc dobře, že český Svaz vinařů s rakouskou stranu intenzivně spolupracuje. I když naše vinařství postupuje do předu mílovými kroky, je na té rakouské straně stále spousta inspirace.