OCENĚNÁ VÍNA V NABÍDCE

30.08.2023

      Je fajn mít pro Vás v nabídce vína, jejichž kvalitu ocení i ostatní kvalifikovaní degustátoři! A když se tak stane na naší největší a nejvyšší soutěži - Národní soutěži vín 2023 - Mikulovské podoblasti, je ta radost o to větší! 

     Vím, že postoj spotřebitelů k medailím je občas skeptický, protože soutěží je spousta a jsou různých kvalit A někdy se na lahvích dokonce objeví i jakási ocenění, která s konkrétním vínem ani moc nesouvisí Ale na láhvi se to třpytí a zaujme to.

     Národní soutěž vín je několikakolová soutěž, ze které pak ta nejúspěšnější vína tvoří každoroční složení prestižního Salonu vín. Jinými slovy, vinaři, kteří mají ambici dostat svá vína mezi nejlepších v ČR, musí své favority poslat všech kol této náročné soutěže. A vzhledem k tomu, že mám tu čest zde vína hodnotit, mohu potvrdit, že zde mají medaile opravdu svůj význam a vína takto oceněná si je opravdu zaslouží.

      V letošním roce bylo z konkurence 544 vín uděleno celkem 50 velkých zlatých medailí (vína s oceněním přes 90 bodů) a jedním z nich je i PINOT NOIR (Rulandské modré) r.2020 z Gravitační vinařství Vilavin.

     Ze 172 udělených zlatých medailí (vína nad 86 bodů) si jednu z nich též odnáší i jejich Chardonnay r.2021.Není čas ztrácet čas se špatnými víny. Když v našem e-shopu sáhnete po těchto dvou, vyberete vína, která si opravdu všemi smysly užijete. Nejsou "easy to drink". Nejsou to lehká vína. Obě mají svou hloubku a s každým douškem v nich budete objevovat něco nového. Jsou to vína osobitá, budou si vyžadovat vaši pozornost. A to jsou vína, která stojí za to mít po ruce. Protože jejich společnost Vás nikdy nezklame.

V e-shopu:
PINOT NOIR r.2020 naleznete zde.
CHARDONNAY r.2022 naleznete zde.

MiK, 27.8.2023