NOVINKA V NABÍDCE: VINAŘSTVÍ VILAVIN!

29.04.2023

Dovolte, abychom Vám představili nové vinařství v naší nabídce: VINAŘSTVÍ VILAVIN z Dobrého Pole u Mikulova!

     S Kateřinou a Alešem Kasparovými jsme v kontaktu už bezmála rok. Ano, tak dlouho někdy trvá, než vyhodnotíme všechny možnosti a rozhodneme se ke spolupráci. V loňském roce jsme nějaká vína ochutnali, prohlédli si výrobu a naťukli možnost zařazení našich vín do nabídky. Poté jsme si nechali vše důkladně uležet v hlavách, abychom se k možné spolupráci letos na jaře vrátili. Znovu jsme ochutnali nová vína a poté si definitivně plácli!

     Vinařství VILAVIN si zakládá zejména na velmi šetrném zpracování hroznů pomocí gravitace v novém, šestipatrovém vinařství. Vinařské vybavení, které je rozmístěno v jednotlivých patrech včetně podzemí, je navrženo tak, aby samotná gravitace postačila k přepravě od bobule, přes rmut, prokvašený rmut, mošt, odkalený mošt, mladé víno, až k zralému hotovému vínu tím nejjemnějším přirozeným pohybem. A můžeme potvrdit, že na výsledných vínech je to velmi pozitivně znát!

     Portofio vinařství VILAVIN není široké a to je dobře! Soustředí se na méně odrůd, ale o to precizněji zpracovaných. V nabídce tedy máme pouze dvě vína: Chardonnay r.2021 a Pinot Noir r.2020. Nabídka se bude samozřejmě rozšiřovat, jen co budou vína nového ročníku lahvovat.

     V našem e-shopu k dostání zde. Vyzkoušejte! 

MiK, 29.4.2023