NOVÁ VÍNA V NABÍDCE -  VINNÉ SKLEPY SKALÁK

29.11.2023

Dobrých vín není nikdy dost!

Proto mi dovolte, abych Vám s potěšením oznámil, že se naše nabídka pro vás rozšiřuje o další moravské vinařství - VINNÉ SKLEPY SKALÁK ze Skalky u Kyjova!

Jak jsme k němu došli? S Liborem Jestřábem, managerem vinařství, se známe už delší dobu z různých hodnocení vín. Ještě z dob, kdy pracoval ve Šlechtitelské stanici vinařské ve Velkých Pavlovicích.
Jednou jsme po nějakém hodnocení seděli a on mi vykládal o novém působišti "ve Skaláku". Znal jsem to vinařství jen z doslechu. Říkal mi, co vše mají v plánu, jakou cestou chtějí jít a kam se chtějí s víny posunout. Jeho záměry se mi velmi líbily.

Poté jsem se s těmito víny začal setkávat na soutěžích. Po skončení hodnocení, která jsou vždy striktně anonymní, mě zajímá, z jakých vinařství pocházela vína, která jsme měli možnost bodovat. Výsledky soutěží jsou ostatně vždy dohledatelné i pro veřejnost na webu. A vína "ze Skaláku" obdržela v těžké konkurenci dost často velmi zajímavé body, ne-li rovnou vítězila! To bylo dalším dílkem do mozaiky.

Někdy v létě jsme s Liborem začali řešit obrysy možné spolupráce. Vzhledem k časové vytíženosti nás obou se důležitá schůzka uskutečnila až někdy v první polovině října. Navštívil jsem vinařství, prohlédl si výrobu, objeli jsme vinohrady.... a já si s potěšením potvrdil, že plány, které mi kdysi vykládal, se fakt realizují! Na základě degustace, kterou jsme v závěru dne spáchali, jsem poté vybral vína do nabídky. No a nyní Vám je tedy mohu hrdě představit!

Vína máme již nyní skladem, ceny v našem e-shopu jsou shodné jako ve Vinných sklepech Skalák a máte-li zájem, můžete objednávat! Drobná rada: nejste-li si jisti, poskládejte si tzv. degustační bedýnku - od každého vína jednu láhev ;) Nabídku naleznete zde.

A na samotný závěr: nyní intenzivně ladíme a plánujeme termín ochutnávky naší nové nabídky, na které bych Vám vinařství představil a společně bychom všechna vína prochutnali. Vypadá to, že by mohl klapnout termín někdy v polovině ledna příštího roku. Jakmile bude jasno, ihned Vás budeme informovat! 

MiK, 29.11.2023