NOVÉ ROČNÍKY SIRUPŮ HOSTINCE U VLACHŮ V E-SHOPU

02.08.2023

BEZOVÝ SIRUP
      I letos vykvetl na zahradě Hostince u Vlachů starý bezový keř . A jelikož "tradition obligé" nebo-li "tradice zavazuje", opět bylo nutno přistavit stařičký, předlouhý žebřík (který jistojistě pamatuje zakladatele hostince Františka Vlacha) na možná ještě starší, chatrný bezový keř. A podle hesla, že nejzralejší ovoce roste až v koruně, sebrat veškerou odvahu a vystoupat k výšinám! A jak bylo natrháno, tak bylo naloženo, poté uvařeno, zcezeno a nalahvováno.

     Letos jsme jej není velké množství a tak část se ponechali pro tamní limonády a část bylo nalahvováno do 0,75l lahví pro prodej. Letos jich je tedy opravdu malý počet, tak do by měl zájem, neváhejte. K dostání v otevírací době hostince v samoobslužné lednici, nebo kdykoliv v e-shopu MiKwine.cz.


LEVANDULOVÝ SIRUP
     Levandule na sirup ročníku 2023 pochází ze Železného, kde byla, za svolení paní domu, v krásné předzahrádce ostříhána a následně naložena, uvařena, zcezena a nalahvována.

   Do sirupu byla jako konzervant v doporučeném dávkování použita kyselina askorbová. Tím se stal stabilním bez jakékoliv změny chuti či potřeb dalších úprav. Uzavřeny jsou kvalitním šroubovým uzávěrem s pojistným hrdlem.

    Ročník 2023 nalahvován a připraven na naše limonády či k zakoupení v 0,75l lahvích a to v samoobslužné lednici v otevíracích hodinách restaurace nebo kdykoliv v e-shopu MiKwine.cz.