Návštěva sklárny Riedel v Kufsteinu

28.01.2023

     Víno můžete vypít i z hrnku na kávu. Nebo z papírového či plastového kelímku. A bohužel stále jsou "vína", která tím vůbec nedegradujete. Ale pak jsou vína, kde by výsledek náročné vinařovy práce, jeho péče, starost, zkušenost a um měl být oceněn i podáním v té správné sklenici. A chcete-li vsadit rovnou na špičkovou jistotu, je RIEDEL je jednou ze značek, kde nic nepodceníte.

     Historie této světoznámé značky sahá až do roku 1756 a stále je vlastněna jednou rodinou, nyní už v 11 generaci! Možná víte, že je toto jméno velmi úzce spjato i s Československem. Bohužel, po druhé sv. válce byl obchodní i soukromý majetek rodiny Riedelů v Čechách vyvlastněn a tak u nás přišli téměř o všechno. Díky odvaze a obětavosti 8.generace, Waltera Riedela, rodina oprášila a znovuobnovila svoji výrobu právě v Kufsteinu v Rakousku.

     Zde můžete navštívit výrobní prostory přímo "v akci" a vidět, že vše je vyráběno ručně a tím je každá sklenice originál.

     Krásnou expozicí je i historie sklářských výrobků, sklenic, karaf a dalších výrobků, z nichž některé pocházejí i ze soukromé sbírky. Nechybí zde samozřejmě ani kompletní rodinná historie se všemi úspěchy, nezdary, pády a znovuzrozeními.

     Nedílnou součástí je samozřejmě obchod se všemi výrobky. Zde si nelze nevybrat a musím uznat, že je velmi těžké odolat. Jejich příběh, pojetí výroby sklenic, filosofie i velmi úzké propojení se světem vína a dalších nápojů vás prostě vtáhne.

     Budete-li se někdy pohybovat poblíž Kufsteinu, doporučuji navštívit!

MiK, 28. 1. 2023