Hodnocení Národní soutěže vín - mikulovské podoblasti 14.-15.8.2023

17.08.2023
Ve dnech 14.-15.8. proběhlo další hodnocení naší největší a nejvyšší soutěže: Národní soutěže vín 2023 - Mikulovské podoblasti. Přihlášeno bylo celkem 544 vín od 91 vinařů.
Jedná se o jedno ze základních kol hodnocení vín v rámci nominace do každoročního Salonu vín - umístění mezi sto nejlepší vína České Republiky. Základních kol je pět - Čechy, Mikulovsko, Slovácko, Velkopavlovicko a Znojemsko.

Všechna vína, která v tomto základním kole dosáhnou určitý minimální počet bodů, pak postupují do dalšího kola. Záleží ovšem na vinaři, zda je do dalšího kola přihlásí, neboť zde panují další, přísnější kritéria. V dalším kole přihlášená vína tedy se znovu utkají, tentokrát již "mezipodoblastně".

Po něm následující II. kolo je již finálové a zde vína, pod schopnostmi kvalifikovaných degustátorů, konečně soutěží o to, která se umístí mezi zmiňovanou stovkou nejlepších vín, prezentujících příštím rokem v Salonu vín to nej v rámci ČR.

Naše komise měla první den suché Ryzlinky vlašské (nepsaná vlajková odrůda mikulovské podoblasti), druhý den pak polosuché a polosladké Hibernaly, Tramíny, Sauvignony a Cuvée. Celkem 90 vín.

Celé hodnocení pak bylo pro předsedy komisí uzavřeno výběrem šampiona soutěže v superkomisi. 🙂 🏆

Výsledky si můžete přečíst na stránkách Národní soutěže vín.