HIBERNAL r. 2020 PS od Vrbů

24.01.2022

Znáte odrůdu HIBERNAL? 🤷‍♂️
 Možná jste to už někde slyšeli, v lepším případě víno z této odrůdy znáte. A jestli ne, je na čase jej poznat.Hibernal má na svědomí dr. Helmut Becker, který tuto odrůdu vyšlechtil v roce 1944 v německém Geisenheimu zkřížením odrůd Siebel 7053 a Ryzlink rýnský. Jedná se o tzv. PIWI odrůdu, tzn. vyšlechtěna za účelem vyšší odolnosti proti houbovým chorobám. 


    Tuto odrůdu mají ve svých vinohradech i Vinařství U VRBŮ. V ročníku 2019 jej dělali jako polosladké, v roce 2020, které je aktuálně v nabídce, je ovšem polosuché se zbytkovým cukrem 12,8g/l.

    Po nalití do skleničky se budete moci kochat světle slámově žlutou, krásně jiskrnou barvou. Po přivonění vás příjemně obejme svěží a atraktivní květinovo-citrusová vůně, nejvíce připomínající bezový květ, čerstvé citrusové ovoce s lehkou stopou zralého ovoce exotického. Na chuti budete cítit mladistvou, hravou, svěží a vyváženou kombinaci broskví, černého rybízu či angreštu. Vše doplňuje lehká stopa pomela a závěr v podobě červeného grepu.

     Popsaná charakteristika může připomínat Sauvignon, ale na rozdíl od něj není tento Hibernal tak přímočarý a schovává v sobě specifickou rafinovanost.


     Pro láhev tohoto vína platí pravidlo, že je ideální pro dvě osoby...tedy, pokud jedna z nich nepije 😉 Ostatně, vyzkoušejte! Ročník 2020 v e-shopu zde, ročník 2019 zde.