GELBER MUSKATELLER r.2021 z WEINGUT TAGWERKER

15.06.2022

      Láhev vína je pro dva lidi ideální...tedy, pokud jeden z nich nepije! 😀 A to bezezbytku platí i o jedné z novinek v našem e-shopu - Gelber Muskateleru, neboli Muškátu žlutém z Weingut Tagwerker! Předevčírem jsme psali o jeho získaných oceněních a nyní mrknem na to, jaký vlastně je 😉 👇

     Zřejmě si dokážu představit, co při pohledu na název "muškát" asi řekne pánská část milovníků vína. Ale nejhorší na světě jsou předsudky. Pánové, chcete-li, aby Vám předsudky k muškátu něco trochu nabouralo, zkuste tento!

    Ried (vinice) Ackerweingarten se nachází jižně od městyse Herrnbaumgarten a má sice mírně severní sklon, ale z většiny je rovinatá. Vlastenec a optimista by podotkl: je nakloněna směrem k Moravě! I tak to můžeme brát 😉 Muškát žlutý zde pěstovaný nám chce ukázat, že se nemusí jednat o odrůdu, ze kterého vždy vznikne jen výrazně a jednostranně aromatické víno.

    Pod šroubovým uzávěrem (korku fakt netřeba) je víno spíše světlejší, zelenožluté barvy. Při přivonění celkem spolehlivě poznáte muškát, ale trochu jinak. Nebude to ta vtíravá vůně. Ve vyváženém poměru ji doplní čerstvé sadové ovoce, lehká stopa minerality a jemná kořenitost. Velmi příjemná kombinace! Už z vůně vám bude totiž jasné, že se bude jednat o víno více pikantní a svěžejší, že byste od muškátu čekali. A to vybudí Vaši zvědavost k potvrzení si domněnky. Tak vzhůru k ochutnání!

     Ano, muškátový charakter neomylně poznáte i tady. Ale přesně takový, jako jste objevili u vůně. Zabalený, doplněný, dotažený a k příjemné vyrovnanosti, podpořený svěžestí včas utržených zelených jablíček, lehounce nasládlou stopou bílé broskve a citrusy, které tuto stopu perfektně vyváží. A právě tento balanc a vzájemně se doplňující charaktery činí víno pitelným po celý večer. Neunaví Vás přílišná aromatika a jednotvárnost. Když budete chtít, pořád tam budete mít co objevovat. S tímto vínem není nuda!

   Pánové, chcete-li překvapit ženy svého srdce, nabídněte jim tento muškát se slovy: "Dám si jej s Tebou." Možná pak budete potřebovat láhve dvě, protože se nebudete chtít dělit 🙂 A dámy, zkuste jej nabídnout muži vašeho života. Nebude-li jej znát, bude se trochu kroutit, ale po prvním doušku...možná budete opět potřebovat dvě láhve 😀

K dostání za příjemnou cenu 179,-Kč na této adrese