BLAUBURGER EXKLUSIV r.2021, WEINGUT HIRTL

07.02.2024

Jedna láhev červeného vína prý nahrazuje 5 semestrů studia filosofie 🍷

Mohlo by být! A pokud padne volba na Blauburger od Weingut Hirtl v ročníku 2021 z rakouského Poysdorfu 🇦🇹 , tak jsem přesvědčen, že to zvládne hravě! 😉

Blauburger je vyšlechtěný kříženec Modrého Portugalu a Frankovky a má jej na svědomí jistý pan Fritz Zweigelt. Jestli Vám to jméno něco připomíná, tak správně! Ale Blauburger vyšlechtil až rok po Zweigelu, tedy v roce 1923.

Blauburger je nejvíce zastoupen ve své domovině, čili na rakouských vinicích, a to konkrétně na 483ha všech vinic, což je 1,1% a činí jej 9. nejpěstovanější modrou odrůdou. Pravda, s Zweigeltem byl pan Fritz úspěšnější, ten je s velkým náskokem první.

V podoblasti Weinviertel, odkud pochází tento Blauburger od Hirtlů, je ovšem na místě třetím. A jaký tedy je? 👇

Pochází z vinice Veigelberg. Ta se nachází na východním okraji Poysdorfu a má ideální jižní svažitost a převažuje zde spíše lehčí, sprašovitá půda.


🍷 V barvě je nádherně intenzivně rubínově červené.

👃 Na vůni typicky ovocné s třešněmi, višněmi a červeným lesním bobulovým ovocem. Nic těžkého a opulentního, spíše lehčí a příjemně svěží.

👅 Chuť je příjemně šťavnatá a ukázkově odpovídající chuti. Kompotované třešně a višně, lehké koření, velmi jemné třísloviny a delší dochuť, charakteristická nenápadnou provokací dát si další a další doušek.


Díky svému lehčímu projevu se bude rozumět se sýrem s bílou plísní (Camembert, Brie) 🧀 nebo s lehce kořeněnému hovězímu či vepřovému masu jemnější úpravy 🍖.

Velmi příjemné, nepříliš náročné a velmi fajn pitelné červené, se kterým budete chtít zakončit den ve společnosti muže či ženy vašeho ❤️. A pokud jste sami, postará se o velmi důstojnou společnost ke knize, krbu či filmu.

K zakoupení v našem e-shopu na tomto odkazu za velmi přijatelných 209,-Kč (jako ve vinařství).