GEMISCHTER SATZ, r.2020, suché (Weinbau Tagwerker)

Oceněné víno / Upravená cena

Obsah 0,75l

Weinbau Tagwerker - Herrnbaumgarten, Rakousko
(zb.cukr: 3,2g/l, kys.: 6,6g/l, alk.: 12,0%)

Zlatá medaile NÖ - Landesweinprämierung 2021

Gemischter Satz je rakouská specialita, kdy je víno vyrobeno z více odrůd révy vinné, které se pěstují na jedné vinici. Následně jsou zralé hrozny v jeden termín sklizeny a je z nich vyrobeno víno. Je to tedy rozdíl oproti cuvée, kdy se z různých odrůd zcelují již samostatně vyrobená, hotová vína.

Gemischter Satz od Tagwerkerů je světlejší, žluté barvy se zelenkavými odlesky a středně dobrou viskozitou. Ve vůni je čisté, svěží, ovocného charakteru s typickými znaky sadového ovoce, jablka, angreštu a rynglí a jemnou stopou květnatosti. Ve vůni nechybí ani typická pikantnost. V chuti je čisté, středně plné, ovocné s charakterem šťavnatého jablka, minerální, kořenitě pikatní a vyváženou kyselinkou, která dělá vínu pevnost. V delší dochuti objevíte kombinaci lehkého bílého pepře a citrusů.

Jedná se o víno svěží, pikantní, vhodné k delšímu pití na celý večer. Nebudete v tom hledat žádnou hlubokou filosofii, ale díky své rozmanitosti použití několika odrůd tam při každém napití objevíte něco nového.

159,00 Kč 159,00 Kč