Tradiční degustace kompletního sortimentu a novinek VÍNO & LÁSKA 5.8. v Jamném

23.07.2022

Na pátek 5.8. si do diářů můžete opět napsat heslo VÍNO & LÁSKA - JAMNÉ!


     Jako v předchozích letech, i letos bude pro vás uspořádána velká degustace všech vín z nabídky společnosti MIKWINE s.r.o.


     Nabídku bude tvořit cca 60 moravských a rakouských vín. Za příjemných 395,-Kč na osobu dostanete skleničku a budete moci klidně i několikrát ochutnat všechna prezentovaná vína. Degustace je koncipována jako volná! A pokud na místě učiníte objednávku v hodnotě 2.500,-Kč, poplatek bude odečten. A do třetice: jako bonus k tomu budete mít "Láskyplný" koncert!
     Večer vám opět zpříjemníme koncertem v podobě maestra mnoha strunných nástrojů Vaška Vaňury alias LÁSKY! Dle vlastních slov - něco mezi kytaristou, zpěvákem, skladatelem, textařem a producentem...někdo tomu říká prostě "písničkář". V minulosti jste jej mohli zahlédnout v kapelách zakázanÝ / Ovoce, Waldagang, Geoff Tyson Band (USA), UnderGaters nebo Covers for Lovers aj. Nyní jen sám, s kytarou a songy jako Domek, Nic moc společnýho, Face to face a mnoha dalších - viz. profil na Youtube.
    No a koho vína nezajímat nebudou a bude si chtít jen užít muziku, není problém! Vstupné bude 150,-Kč a k dispozici bude samozřejmě bar i dobroty z grilu.
    Degustace bude přístupna od 17.00hod., Láska "hrábne do strun" od 20.00hod.

     Na víno s Láskou? Ve víně je Láska? Láska k vínu? Jak chcete :) V pátek 5.8. v zahradním posezení Hostince u Vlachů prostě VÍNO & LÁSKA! Facebooková událost na tomto odkazu.
    Doporučujeme rezervaci míst na tel.: 603220247 nebo ještě lépe na e-mailu mikwine@mikwine.cz.


Těšíme se na Vaši návštěvu!

TĚŠIT SE MŮŽETE NA VÍNA Z TĚCHTO VINAŘSTVÍ:

KAMIL PROKEŠ VINAŘSTVÍ
Velké Němčice, Velkopavlovická podoblast, Morava

Jeho vína vznikají ve vinařském dvoře ve Velkých Němčicích. Důsledně se drží zásady zachování terroir, vyloučení chemických přípravků a minimalizace enologických zásahů. Bílá i červená vína se vyrábějí především v keramických nádobách o objemu 200 až 1000 litrů. Zdrojem hroznů jsou vlastní dvouhektarové vinohrady.

VINAŘSTVÍ U VRBŮ
Hustopeče, Velkopavlovická podoblast, Morava

Rodinné vinařství U Vrbů bylo založeno v roce 1997. Vinohrady pro jejich vína se nacházejí ve viničních tratích Růženy, Stará hora, Štarvicary v katastru vinařského města Hustopeče a celkem tvoří plochu 4,5 ha. Rodina zastává ekologické vinohradnictví a vinice jsou tedy ošetřovány bez použití pesticidů. Zelené práce a sklizeň jsou prováděny pouze ručně a roční produkce vína je cca 15 000 litrů.

VÍNO J. STÁVEK
Němčičky, Velkopavlovická podoblast, Morava

Vinařský dvůr v Němčičkách vede ve čtvrté generaci Honza Stávek. Ten jej v roce 2013, na stoleté výročí narození dědečka Boleslava Kopřivy a dědečka Josefa STÁVKA, přejmenoval vinařský dvůr na VÍNO J. STÁVEK. Spolu se svým týmem s stará o tři viniční tratě v Němčičkách - Bočky, Novosad a Růžený, na kterých zrají ty nejlepší hrozny. Jeho velkou specializací a neskrývanou vášní je odrůda Frankovka a vynikající rosé vína.

GUT KELLERSTÖCKL - FAMILIE SCHUCKERT
Ketzelsdorf, Rakousko  

Gut Kellerstöckl je provozováno v Ketzelsdorfu po několik generací. Vinohrady Horsta Schuckerta se rozprostírají na 25 hektarech v okolí vinařského města Poysdorf. Pro zpracování hroznů používá nejmodernější technologie a fermentace probíhá v nerezových tancích.

WEINGUT TAGWERKER
Herrnbaumgarten, Rakousko 

Vinařství je spravováno již v třetí generaci. Markus Tagwerker se s důkladnou péčí stará o cca 25 hektarů vinic na nejlepších vinicích v okolí-Johannesbergen, Altenbergen či Hödeln a produkuje krásná suchá bílá vína v typická pro daný region.

WEINGUT MARKUS SCHULLER
Oggau, Rakousko 

Pochází a žije v městě Ybbs v dolnorakouském Mostviertelu, ovšem vinice má v Burgenlandu, v Oggau. Po vinařské škole v Klosterneuburgu, stejně jako jeho rodiče a prarodiče, vyráběl víno z kupovaných hroznů, ale brzy zjistil, že samotné zpracování hroznů mu nestačí. Chtěl již od začátku ovlivňovat kvalitu vína. Nyní tak obhospodařuje asi 14 hektarů ve vybraných lokalitách v oblasti Leithaberg.

GRENZHOF FIEDLER
Mörbisch am See, Rakousko 

Malé rodinné vinařství již v páté generaci v obci Mörbisch v Burgenlandu, nedaleko maďarských hranic. S rozlohou vinic 11 hektarů je dostatečně malé na to, aby produkovalo velmi osobitá vína, ale zároveň dostatečně velká na to, aby se na Neziderském jezeře projevila typická rozmanitost.

WEINGUT HERMAN MOSER
Rohrendorf bei Krems, Rakousko 

Carmen a Martin Moserovi vedou vinařství Hermann Moser od roku 2002, a to se může pochlubit více než 350 letou historií. A to vše uprostřed ráje rakouského Ryzlinku rýnského a Veltlínského v Kremstalu, kde podnebí ovlivňuje řeka Dunaj. Chladivý večerní vítr z Waldviertelu v kombinaci s dostatkem slunečního svitu vytváří elegantní, jemně strukturovaná, voňavá a velká vína.

WEINGUT FRANZ SCHINDLER
Mörbisch am See, Rakousko 

Rodinné vinařství ve čtvrté generaci. Obhospodařují na 15 hektarů vinic s poměrem 70% modrých a 30% bílých odrůd. Specializují se spíše na červená vína, která zrají v sudech barrique. Jejich typickými znaky jsou dlouhé ležení, vyzrálost a dlouhověkost.